Bezpečí právnické osoby

Je to složité. Kdo před dvěma roky předpovídal, že celý svět ovládne něco, co není ani vidět, vir? Kdo mohl tušit, že díky tomuto viru, a následné pandemii Covidu se změní vše, co jsme považovali za jistotu s pevností skály? A kdo mohl předpokládat, že v okamžiku, kdy snad jsme s Covidem v situaci, kdy začínáme vidět světlo na konci tunelu, přijde válečný konflikt, tedy problém zvaný Ukrajina? Nikdo. A nikdo také neví, co přinese zítřek, příští týden, příští měsíc nebo rok.

Podnikejte obezřetně

Nemá ale smysl podléhat emocím. Je třeba brát život jaký je, a tak nějak registrovat vše co přináší. Války byly vždy. A člověk nakonec vždy přežil. Nic méně, nějaké zabezpečovací kroky, bychom podniknout měli. Nejsem si jistý, zda je vhodné si doma vytvořit zásoby vody, mouky, těstovin a dalších trvanlivých potravin, pro případ, že by se situace ještě zhoršila. Možná ano, možná by tyto zásoby už byly k ničemu. Předvídejme ale optimističtější vývoj. Válka se nerozšíří, a my prožijeme jen vlnu zdražování a různých výkyvů na trhu. Pokud jste doposud podnikali jako Osoba samostatně výdělečně činná, tedy OSVČ, měli byste zvážit, zda své podnikání nepřevést pod křídla právnické osoby. Řeknu vám proč.

Platby, platby, platby

Jako OSVČ nebo jako právnická osoba, fungujete stejně. Vyrábíte, nebo prodáváte, věnujete se svým zákazníkům, snažíte se být úspěšní. Když ale místo úspěch přijde nějaký nezdar, a ty nejsou nikde daleko, poznáte onen rozdíl. Představte si, že vám někdo nezaplatí za zboží, které jste mu prodali. Nemusí to být záměr jako v devadesátkách. Na toho dotyčného mohly jen natvrdo dolehnout těžkosti doby. Jenže co vy? Peníze za zboží, měly jít na zaplacení výrobního materiálu, také na splácení úvěru, pojistné, nájmy, či jiné závazky. Najednou dlužíte, kde můžete. A věřte tomu, že žádného z věřitelů nebude zajímat, že za to nemůžete. Jako OSVČ za své závazky ručíte celým svým majetkem. Proto je vhodné obrátit se na firmu realizující prodej firem s.r.o. Jako právnická osoba se závazků sice nezbavíte, nic méně váš majetek může být v klidu. A to je ten propastný rozdíl. Zamyslete se nad tím.