Zastřešení, které do zahrady bude pasovat


Zastřešení části zahrady vám zajistí možnost tento kousek země využívat i ve chvílích, kdy se budou venku ženit všichni čerti. A to je velice užitečné.

Zastřešení, které do zahrady bude pasovat

Na podzim nebo dokonce v zimě málokdo myslí na to, že zahradu lze alespoň z části přebudovat na pěkné posezení, kde můžete trávit volné chvíle s příslušníky své rodiny nebo s přáteli. Je to mnohem lepší sezení, než v tropických vedrech sedět v obýváku a potit se i na patách. Takovéto posezení však musíte nejprve vybudovat. K tomu budete potřebovat dvě základní věci – vhodný nábytek a zastřešení.

Pergola na pláži

Nábytek není problém sehnat. Zahradní typy se dají koupit za docela slušné ceny i ve standardní prodejně, zvláště jedná-li se o nábytek z plastu. Pokud však chcete něco přeci jen lépe vypadajícího, trochu si připlatíte. Anebo se vydáte prohledat vetešnictví, která máte v dosahu a kdo ví, třeba něco použitelného najdete. Se střechou je to trochu složitější. Zde záleží na tom, kolik chcete utratit. V případě napjatého rozpočtu je možné použít slunečníky či napnout nad posezení plachtu. Máte-li ale peněz dost a nevadí vám je investovat, pak mnohem lepší je pořídit si pergolu.

Možná, že se v tomto oboru vůbec neorientujete, a tudíž nemáte představu, kolik vůbec taková pergola stojí. Inu, je to různé. Ty nejdražší typy vás mohou stát skoro milion, ale pokud zůstanete na zemi, počítejte pár desítek tisíc, i méně, když nebudete vybíraví. To není zase tak strašně na docela velkou konstrukci. Stavebnicové verze jsou skutečně docela levné. A nezáleží, jestli si pořídíte některou z dřevěných pergol Pergoly-trutnov, nebo dáte přednost alternativě z hliníku či jiného kovu.

Pergola

Levnější verze se ale mohou prodražit, a to když si je necháte sestavit dodavatelem. Většina lidí tak učiní, ale v případě, že patříte mezi zapřisáhlé domácí kutily, můžete si klidně takovou konstrukci sestavit sami. Skutečně je to jen jistá forma stavebnice, i když relativně složitá. Pokud ale budete mít po ruce alespoň základní nářadí a parťáka, který vám během montáže píchne, nemělo by se jednat o úkol, který byste nezvládli.