Vůně našeho domova

Taky jste si všimli, že když přijdete k někomu domů, má tam typickou vůni? Pravděpodobně kdyby vám někdo zavázal oči a zavedl vás na známá místa, bezpečně poznáte, kde jste díky svému čichu. Určitě i u vás doma vládne příjemná vůně, která závisí na pracím prášku, mycích prostředcích nebo svíčkách, které používáte.

svíčky_na_věnci

Podle čeho vybrat svíčku, abyste byli maximálně spokojení?

Svíčka jako správná volba

Pokud si chcete provonět domov, luxusní vonné svíčky jsou skvělou volbou. Záleží čistě na vás, jaký typ svíčky zvolíte. V létě vám poslouží jako pěkná dekorace a na podzim a v zimě vás na duši zahřeje malý plamínek, který rozvine příjemnou vůni po celém bytě. A svíčka je i skvělým dárkem pro ženy, jen je potřeba zvolit správnou vůni.

Pozor na materiál

V současné době se svíčky vyrábí především z parafínu, ze svíčkového gelu nebo z palmového, sojového či včelího vosku. Samozřejmě nejkvalitnější a zároveň nejdražší jsou svíčky z včelího vosku. Je to přírodní materiál, který zlepšuje ovzduší v místnosti tím, že při hoření vytváří záporné ionty nezbytné pro správné fungování lidského organismu. Tyto svíčky jsou zdravotně zcela nezávadné. Podobně na tom jsou i svíčky z palmového vosku, které jsou taktéž stoprocentně přírodní. Pozor byste si měli dát na svíčky z parafínu, který obsahuje petrolej a jiné ropné deriváty, což samozřejmě není pro naše tělo ideální.

dekorační_svíčka

Není vůně jako vůně

V životě se setkáme s ohromným množstvím vůní. Některé jsou pro nás příjemné, jiné nikoliv. Jak ale vybrat tu správnou? Záleží, co od svíčky očekáváte. Pokud se chcete přenést na letní dovolenou, vyberte exotickou vůni, kokos nebo vanilku. Vůně květin zase navodí správnou romantickou náladu a dřevitá vůně v nás vyvolá pocit bezpečí a jistoty. Pokud potřebujete nasát energii, zvolte eukalyptus a po náročném dni ocení především muži kořeněnou vůni, která jim připomene, že na ně každý den čeká doma dobrá večeře.