Pro koho se hodí chodítko

Není pochyb o tom, že nejen malé děti mají problémy s chůzí. I staří lidé, zvláště ti, kteří byli celý život velice fyzicky aktivní a například v práci byli celý den na nohou, mohou mít v pozdějším věku problémy s kolenními či kyčelními klouby.

To samozřejmě velmi omezuje jejich schopnost chůze, i když zde záleží na stupni postižení. Mnozí z nich se snaží tento hendikep kompenzovat nějakou pomůckou. Asi nejpoužívanější je hůl či berle, avšak pro vážnější případy je možné použít i chodítko vozikyprozivot.cz.

chodítko pro seniory

Pod pojmem chodítko si většina z nás pravděpodobně představí to dětské, které pomáhá malým dětem se učit chůzi. Avšak existuje i dospělá varianta. Ta se však od té dětské v několika parametrech odlišuje.

Předně je zde samozřejmě velikost. Je samozřejmé, že výška zařízení musí být přizpůsobena svému uživateli. A ač jsou staří lidé obvykle menšího vzrůstu (což je dáno především tím, že se jim více ohýbá páteř, což může vést až k efektu hrbu), rozhodně jsou mnohem vyšší než jakékoliv batole.

Dále tu máme samotnou konstrukci. Zatímco to pro děti je plně uzavřené a svého potomka tam dávají rodiče horem, to pro dospělé je tvořeno pouze polovinou rámu. Navíc nemá pultík, nýbrž držadla, za která se člověk chytí. Pod nimi je často uchycen košík, do kterého si uživatel může odložit například kabelku nebo tašku s nákupem.

Není divu, že je tento vynález poměrně dost využíván, zejména v domovech pro seniory či v léčebnách dlouhodobě nemocných. Ač se to může zdát zvláštní, v nemocnici na ně prakticky vůbec nenarazíte. Je to z toho důvodu, že zde jsou pacienti převáženi buď přímo na posteli, nebo častěji na vozíku.starý pár na procházce

Pokud tedy máte doma seniora či jiného člena rodiny, který má problémy s chůzí, pak toto je jeden ze způsobů, jak mu pomoci. Je sice pravda, že cena je poněkud vyšší, zvláště pokud chcete kvalitní výrobek, který dlouho vydrží, avšak věřte, že to za to stojí. Vaše babička nebo dědeček vám jistě poděkují.