Rozproudit tělo, mysl a pustit se do pohybu

Pohyb je tou nejlepší a nepřirozenější aktivitou, do které se můžete pustit pro získání ztracení energie, lepšího fyzického a psychického pocitu a splnění přání, že budete žít naplno. Pohybová aktivita je zdravá ve všech ohledech – bez rozdílu na to, jakému druhu sportu se budete věnovat.

Abyste se do ní však mohli do pustit se vším, co k ní patří, musíte se zaměřit i na přípravou , jakou je počáteční rozproudění krve ve vašem těle a připravit ho na to, že ho čeká jistá fyzická zátěž.
cvičení ženy

▪ Nezapomínejte na zahřátí

Aby vaše tělo mohlo spolupracovat a podat nějaký výkon, musíte ho předem připravit na to, že dáte svalům zabrat. Takzvané zahřátí je často podceňovanou záležitostí a jeho vynechání má negativní účinky na vaše fungování v běžném provozu po cvičení.

Díky prokrvení všech svalů a pečlivému protažení se vyhnete případnému zranění, natažení svalů, ale i zvýšíte váš výkon, který plánujete ze sebe vydat. I to je totiž součást cvičení!
cvičení žen

▪ Psychická příprava před cvičením

Nikdy nevstupujte do žádného sportu s pocitem, že ho musíte absolvovat pro nějaké vaše přesvědčení, že ho potřebujete kvůli úbytku vaší hmotnosti. Sport je radost a váš psychický postoj k němu, se bude odvíjet i od vašich výsledků. Nedávejte si vysoké cíle, ale reální nároky na to, čeho chcete dosáhnout. Jedině tak vám přinese více energie a spokojenosti ze sebe samých, které toužíte dosáhnout.

Připravte mysl na to, že vás čeká pozitivní aktivita, která vám jako bonus přinese i dobrý pocit z toho, že jste udělali maximum pro vaše zdraví a ve finále i lepší vzhled.

▪ Mnohdy zapomenutý závěr

Ať už vynaložíte snahu při jakémkoliv sportu, myslete na to, že vaše fyzická aktivita nekončí v momentě, kdy se zastavíte! Po každém cvičení je potřeba vaše tělo nastavit na režim klidu a dopřát svalům péči formou strečinku.

Pokud cvičíte venku, je dobré se důkladně protáhnout v teple, abyste nenastydli!

Vždy však dbejte na správné ukončení vašeho pohybu tím, že si dopřejete čas na to, abyste uklidnili vaši tepovou frekvenci a vaše svaly si protáhli tak, jak se to opravdu má.