Práce na počítači

Když jsem končila základní školou, tak jsem opravdu dlouho nevěděla, na jakou školu půjdu dál. A vůbec jsem netušila, co budu dělat. A potom jsem se zeptala své mámy, co by dělala, kdyby ona byla mnou. Moje máma mi řekla, že by šla asi jenom na učební obor, protože jí učení moc nebaví. O tomhle jsem ale vůbec nechtěla slyšet. Toužila jsem po tom, že budu mít minimálně maturitu, ale nejlépe nějakou vysokou školu nebo univerzitu. Nakonec jsem se přihlásila na ekonomickou střední školu, na kterou jsem se taky dostala. Bavilo mě to, protože jsem si řekla, že když budu mít ekonomickou školu, tak taky budu pracovat hlavně s počítačem.

Online svět mě baví.

Počítače nyní jsou už moderní, kde se taky učí informační technologie. A já jsem kdysi uvažovala, že bych mohla být účetní. A účetní právě potřebuje dokonalé ovládat informační technologie a taky práci na počítači, jako třeba například Word anebo tabulky a Excel. A vy znáte vůbec Excel a Word? Já jsem ještě před pěti lety o tom vůbec nevěděla. Naučila jsem se základy pouze na základní škole, ale to ostatní až na střední škole.

Práce s počítačem mě moc baví.

A to díky informační technologii. Nestačila mi výuka jenom na mé střední škole, proto jsem se přihlásila taky na informační technologie do jedné budovy, která se právě specializuje na informatiku a taky na počítači a různé matematické úkony. Čísla mě baví, takže jsem si řekla, že účetnictví a taky informační technologie bude přesně pro mě to pravé ořechové. Jsem ráda, že mě rodiče v tomhle podporovali a že mi taky pořídili opravdu skvělý počítač, kde můžu pracovat a taky se učit účetnictví. Protože dnešní účetní už nepíšou pouze jenom do knih a podobných věcech, ale taky už si účetní zapisují všechno do počítače, takže opravdu nutné znát informační technologií a počítač obecně. Myslím si, že znalost na počítači je již důležitá.