Poradci

Vždycky jsem se bála různých druhů poradců. Ať už to byli kosmetičtí poradci či finanční poradci. Dlouho jsem se vyhýbala těmto službám, i když za ně v podstatě na přímo nemusím platit. Až když jsem zjistila, že moje kamarádka je finančním poradcem, zajímala jsem se o to, co a jak vlastně dělá. Vyšlo mi z toho, že vlastně finanční poradci musí velmi dobře znát produkty, které nabízí.
Finanční poradce

•     Finanční poradce

Moje finanční poradkyně je skvělá. Kromě toho, že mi nikdy nic nenutila, ale opravdu čekala na to, až si o něco v podstatě řeknu, rozumí tomu, co dělá. Ví přesně, co potřebuji, v jakém množství, resp. v jaké hodnotě. Zná moji finanční situaci, vyhlídky do budoucna a také moje zaměstnaní.

Proto, když něco potřebuji, řeknu si a ona mi to připraví. Stejně tak, když vytuší, že je nějaká věc potřeba změnit či řešit, tak se do toho dáme a vymyslíme nejlepší variantu. Nikdy jsem ji za tyto rady neplatila, protože je placená z provizí služeb či produktů, které se mnou podepíše.

Já vím, řeknete si, že to tedy není zdarma. Jenže, mám platit někomu cizímu stejně tak nebo i víc, protože cizí člověk pro mě neudělá tolik, jako ona a nebo mám být spokojená? Jasně, já tedy volím odbornou radu a nepřímou platbu.
Kosmetická poradkyně

•     Kosmetická poradkyně

Nedlouho po tom, co jsem zjistila, že právě moje kamarádka je finančním poradcem, začala moje sestra pracovat jako nezávislá kosmetická poradkyně. Jasně, nezávislá je zase takové mírně zavádějící v tom smyslu, že to dělá pro jednu společnost.

Nicméně to nezávislá asi pravděpodobně označuje to, že není zaměstnankyní dané společnosti, nicméně živnostníkem na volné noze, který má právě v zádech danou značku. Je to takto pravděpodobně u všech kosmetických firem, které fungují na bázi přímého prodeje.

Nicméně zpátky k podstatě. Moje sestra svoji práci dělá tak, že si své potenciální klienty pozve do svého salonu na hodinku krásy. Tam jim udělá celkové ošetření pleti, doporučí správnou péči a samozřejmě nabídne péči značky, kterou má právě v zádech. Buď si koupí péči od ní či nikoli. Ta hodinka krásy je však zcela zdarma, i když si nic od ní nepůjčíte. Moje sestra je však tak hezká a používá právě jejich produkty, že pochybuji o tom, že může existovat někdo, kdo by si něco nekoupil.

Můžu tedy konstatovat, že poradenství v rámci svých podnikatelských aktivit dělají obě tyto poradkyně zdarma. Na kvalitě tohoto poradenství pak závisí prodej služeb a produktů. Z tohoto prodeje jsou pak obě zaplaceny. Nakonec mi to přijde jako velmi férový postupa velmi férová nabídka. Nikdo Vás nikam nenatlačí, aniž byste tušili, co se po Vás vlastně chce.

3.6/5 - (5 votes)