Poradci

Vždycky jsem se bála různých druhů poradců. Ať už to byli kosmetičtí poradci či finanční poradci. Dlouho jsem se vyhýbala těmto službám, i když za ně v podstatě na přímo nemusím platit. Až když jsem zjistila, že moje kamarádka je finančním poradcem, zajímala jsem se o to, co a jak vlastně dělá. Vyšlo mi z toho, že vlastně finanční poradci musí velmi dobře znát produkty, které nabízí.
Finanční poradce

•     Finanční poradce

Moje finanční poradkyně je skvělá. Kromě toho, že mi nikdy nic nenutila, ale opravdu čekala na to, až si o něco v podstatě řeknu, rozumí tomu, co dělá. Ví přesně, co potřebuji, v jakém množství, resp. v jaké hodnotě. Zná moji finanční situaci, vyhlídky do budoucna a také moje zaměstnaní.

Proto, když něco potřebuji, řeknu si a ona mi to připraví. Stejně tak, když vytuší, že je nějaká věc potřeba změnit či řešit, tak se do toho dáme a vymyslíme nejlepší variantu. Nikdy jsem ji za tyto rady neplatila, protože je placená z provizí služeb či produktů, které se mnou podepíše.

Já vím, řeknete si, že to tedy není zdarma. Jenže, mám platit někomu cizímu stejně tak nebo i víc, protože cizí člověk pro mě neudělá tolik, jako ona a nebo mám být spokojená? Jasně, já tedy volím odbornou radu a nepřímou platbu.
Kosmetická poradkyně

•     Kosmetická poradkyně

Nedlouho po tom, co jsem zjistila, že právě moje kamarádka je finančním poradcem, začala moje sestra pracovat jako nezávislá kosmetická poradkyně. Jasně, nezávislá je zase takové mírně zavádějící v tom smyslu, že to dělá pro jednu společnost.

Nicméně to nezávislá asi pravděpodobně označuje to, že není zaměstnankyní dané společnosti, nicméně živnostníkem na volné noze, který má právě v zádech danou značku. Je to takto pravděpodobně u všech kosmetických firem, které fungují na bázi přímého prodeje.

Nicméně zpátky k podstatě. Moje sestra svoji práci dělá tak, že si své potenciální klienty pozve do svého salonu na hodinku krásy. Tam jim udělá celkové ošetření pleti, doporučí správnou péči a samozřejmě nabídne péči značky, kterou má právě v zádech. Buď si koupí péči od ní či nikoli. Ta hodinka krásy je však zcela zdarma, i když si nic od ní nepůjčíte. Moje sestra je však tak hezká a používá právě jejich produkty, že pochybuji o tom, že může existovat někdo, kdo by si něco nekoupil.

Můžu tedy konstatovat, že poradenství v rámci svých podnikatelských aktivit dělají obě tyto poradkyně zdarma. Na kvalitě tohoto poradenství pak závisí prodej služeb a produktů. Z tohoto prodeje jsou pak obě zaplaceny. Nakonec mi to přijde jako velmi férový postupa velmi férová nabídka. Nikdo Vás nikam nenatlačí, aniž byste tušili, co se po Vás vlastně chce.