Nevšední kulturní zážitek

Jestli alespoň občas vyrazíte rádi za kulturou a nechcete přijít o zajímavý kulturní zážitek, neměli byste si nechat ujít některou, z každoročně pořádaných nocí kostelů, muzeí, hradů, zámků a divadel. Doprovodné programy, které jsou v rámci těchto akcí pořádány, jsou velmi poutavé. Zabírají různé žánry, proto si z nabídky mohou vybrat všechny věkové kategorie.
Příznivci prken, která znamenají svět, by si rozhodně neměli nechat ujít noc divadel.
park před muzeem

Noci divadel jsou velmi zajímavou akcí. Budete moci navštívit divadelní prostory, do kterých se běžně nedostanete. Nevšedním zážitkem budou různé workshopy pořádané pro děti i dospělé. Budete moci nahlédnout do divadelních šaten i zákulisí. V některých divadlech probíhají besedy s herci a režiséry. Můžete také shlédnout netradiční představení, které se běžně nehrají. Každé divadlo nabízí svůj vlastní program, můžete si tedy vybrat to, co vám nejvíce vyhovuje.
Stejně jako divadelní noc, je poutavá noc kostelů. I tady si budete moci prohlédnout prostory, které nejsou běžně přístupné. Prostory klášterů, krypt, modliteben, židovských synagog a věží budou při noční prohlídce tajemné a magické. Tato místa mají totiž svou zvláštní atmosféru. Na internetových stránkách najdete přehled všech zpřístupněných kostelů i s doprovodným programem. Zajímavým programem je vyzvánění zvonů, ke které patří prohlídka zvonic nebo hra na varhany. Vstupné je až na několik málo výjimek zdarma.
krásný hrad
Při noci muzeí můžete navštívit různé galerie a památkové budovy. Některá muzea budou pro vás otevřeny ještě po půlnoci.
V rámci těchto akcí si můžete poslechnout velmi zajímavá vyprávění o historii. Dozvíte se spoustu dalších zajímavých informací, které jste možná ani nevěděli. Ať už si vyberete kteroukoli tuto kulturní akci, určitě nebudete zklamáni a obohatíte se o nevšední kulturní zážitek.