Malá rodinná oslava na koberci

Když se v domácnosti plánuje oslava narozenin, pozvou se na ni vybraní hosté a všichni pak usedáte ke konferenčnímu stolku v obýváku. Nemáte-li v té době možnost pobývat na zahradě, např. v zimě, a oslava se musí uskutečnit v interiéru, můžete tu mít pocit, že jste v místnosti příliš natěsnáni, a že tu, jak se říká, „není k hnutí“.

místnost s kobercem

Zkuste oslavu pojmout tak trochu netradičně. Konferenční stolek odsuňte do jiné místnosti a volný prostor v obývacím pokoji vyplňte pouze polštářky na sezení, případně vhodným ekvivalentem, např. složenými dekami. Na koberci získá vaše párty jiný ráz.

Bude tu více místa – rozprostřete-li posezení na ploše celé místnosti, bude tu místa dost nejen pro občerstvení, ale i pro společenské hry. Uprostřed můžete mít umístěný hrací plán deskových her, anebo tu bude prostor pro odkládání karet. Výhodou sezení na zemi je, že lze zaujmout libovolnou polohu, můžete tu i ulehnout na bok a uvolnit tak napjaté svaly ostatních částí těla.

Můžete sedět všichni v kruhu – již ve starověku se vědělo, že posezení v kruhu má zvláštní význam. Mezi lidmi totiž lépe proudí energie a každý na každého dobře vidí. Všichni jsou součástí pomyslné jednoty a každý je její důležitou součástí. Nikdo se tu nebude cítit odstrčený ani privilegovaný.

obývací pokoj

Koberec musí být čistý

Žádnou párty nepořádejte v době, kdy je váš koberec obdařen různými skvrnami, zdá se vám zašpiněný a line se z jeho povrchu ne zrovna příjemný odér. Vaše posezení by se mohlo proměnit na Faux pas, a namísto pohody a skutečného prospěchu byste sklidili více kritických ohlasů, než je zdrávo.

Jakmile naberete podezření, že koberec není zrovna reprezentativní, obraťte se na profesionály čištění koberců v Praze, kteří pomocí speciálního stroje s rotační hlavicí zajistí důstojný průběh vašich oslav, a budete si jisti, že vaše podlaha v obýváku je to pravé místo pro přichystaný slavnostní program.