Kde seženeme toner epson ecotank its I4160

Mnoho z nás má doma inkoustové tiskárny, které sice nejsou zrovna nejmladší, avšak především díky řídkému používání stále fungují. V nich je pak občas nutné vyměnit toner. Zde je však otázkou, kde jej koupit, a především jaký. To platí zvláště tehdy, pokud chceme originální, jako například Epson ecotank ITS I4 160 Dům tiskáren. Můžeme totiž zjistit, že originální tonery nejsou zrovna snadno k sehnání, zvláště pro starší typy. To však neznamená, že by neexistovaly. Jen je potřeba hledat.

multifunkční tiskárna

Tím prvním místem, kam bychom měli zajít, je místní copy centrum. Zde prodávají tonery za poměrně příznivé ceny, a je velmi dobře možné, že tam budou mít i ten, který chceme. Je však pravdou, že zde mají spíše ty univerzální, než originální. Záleží pak na nás, jak moc zrovna chceme originál.

Další zastávkou mohou být obchody s výpočetní technikou, ačkoliv je pravda, že tyto se již na tonery příliš nespecializují. Pokud je však mají, je pravděpodobné, že budou mít i originálky, byť za vyšší cenu. Jen je potřeba akceptovat, že podobně jako u předchozího případu je to v podstatě sázka do loterie.

klasický toner do inkoustové tiskárny

Pokud ani toto nevyjde, lze se poohlédnout po obchodě, který se specializuje přímo na tiskárny. Zde není příliš pravděpodobné, že jej najdete v místě vašeho bydliště, zvláště pokud bydlíte na vesnici či malém městě. Pokud se vám jej však podaří najít v blízkém okolí, máte poměrně slušnou šanci, že zde najdete to, co hledáte.

Ovšem v případě, že chcete mít absolutní jistotu, vám nezbude nic jiného, než se spolehnout na internet. Na něm lze najít bez nadsázky cokoliv, a to včetně tonerů do starých tiskáren. Zde je však dobré být opatrný a nenaletět podvodníkovi.

Je tedy vidět, že možnosti existují. Je potřeba jen hledat a zkoušet, a při troše štěstí najdeme přesně ten toner, který potřebujeme. Jen je otázkou, zda to za tu námahu vůbec stojí.