Co je to geocaching?

Geocaching je hra, která především spojuje pobyt na čerstvém vzduchu, sport a turistiku. Spočívá v hledání tzv. „cache“(česky kešek nebo keší). Kešky jsou malé poklady (schránky), které se hledají podle GPS souřadnic. Jednou z hlavních myšlenek geocachingu je přivádění lidí na turisticky zajímavá místa.

keška v listí
Jak tedy na geocaching?

Na internetu nebo v aplikaci, kterou si stáhnete do svého smartphonu, si najdete GPS souřadnice míst, které Vás zajímají, podívat se do okolí svého bydliště, zda v okolí nemáte nějakou kešku. Když dojdete na místo určení, většinou se musíte porozhlédnout a najít schránku, která obsahuje informace o turistickém místě, kde se právě nacházíte, jméno toho, kdo Vám tam schránku připravil a datum, kdy ji umístil a informace proč je keška zrovna ukryta na daném místě. Na jednom místě můžete najít pouze jednu kešku. Po nalezení zapíšete do přiloženého papíru či notesu své jméno, kdy jste kešku objevil a taky můžete vzít to, co jste v ní našli a vyměnit za jiné malé poklady. Po splnění všech těchto věcí ji zase ukryjte zpět na stejné místo.

moderní poklady
Výhody, které geocaching přináší

·         Častý pohyb na čerstvém vzduchu.
·         Při zdolávání různých terénů se Vám zlepší kondice.
·         Navštívení turisticky pro Vás třeba doposud neznámých míst.
·         Soutěž s ostatními lidmi, kteří se zabývají geocachingem v počtu nalezených kešek.
·         Vaše procházky vždy budou mít nějaký určitý cíl.
·         Na lovení kešek můžete vzít s sebou i své děti, které se zcela jistě hledáním zabaví.
·         Lovit kešky můžete i v zahraničí, tudíž se můžete podívat za účelem hledání i do zahraničí.

Geocaching je skvělá hra, při které můžete zažít spoustu zábavy a napětí, co v dané schránce najdete a jestli se Vám i podaří vůbec najít. Takže pokud Vás tento článek podpořil a odhodlali jste se k geochachingu, nezbývá mi už nic jiného než Vám popřát LOVU ZDAR!