Zima nám stále vládne

Střídání teplot při přechodu zvenku například do obchodu a zpět způsobí, že se zpotíte, protože na sobě máte několik vrstev teplého oblečení. Zpocení potom vyjdete ven a za pár dní dostanete rýmu, a to přinejmenším. Zima je zkrátka obdobím typickým pro různé nemoci horních cest dýchacích. Zimní měsíce bývají plné chřipek, nachlazení a to jak u dospělých tak u dětí. Čekárny u lékařů praskají ve švech a lidé okupují lékárny, aby se nemoci zbavili co nejrychleji. Kupují různé spreje do nosu i do krku, tablety proti horečce a bolesti a v neposlední řadě i pastilky na cucání.

nachlazení nemoc

Imunita dostává pořádně zabrat
Kdo nemá imunitu v opravdu dobré kondici, ten si alespoň jednou za zimu pořádně poleží. Pokud se takových problémů chcete zbavit, je potřeba se o imunitu pořádně starat. Prevence je nejlepší způsob, jak neonemocnět. Když už se ale zadaní a nějakou tu angínu chytnete, je nejlepší se léčit několika způsoby. U chřipky či angíny je vždy lepší jít k lékaři, protože to jsou nemoci často vyžadující léčiva na předpis. U obyčejného nachlazení si vystačíte s bylinkami.

čaj zázvor

Pro případy nachlazení je nejlepší čaj na nachlazení. Obsahuje všechny bylinky, které se k léčbě dýchacích cest používají. Díky tomu se z nemoci dostanete rychleji a budete se moct věnovat svému životu zase naplno. Vždy je lepší používat několik léčebných metod současně, ale je potřeba dbát na to, aby se jejich účinky či složení vzájemně neovlivňovaly. Není tedy dobré kombinovat různé bylinky s léky – na možné kombinace se vždy zeptejte lékaře či lékárníka – tedy v případě, že se rozhodnete používat víc věcí dohromady. Můžete pít už koncem léta čaje na imunitu. Právě ty vám mohou výrazně pomoct s jejím budováním, a díky nim se můžete vyhnout různým nachlazením, které nás provází po celou zimu. Pečovat o imunitu se vyplatí.