Spočítejte si svůj příjem

Není žádným tajemstvím, že bychom my lidé stěží obstáli v životě, kdybychom neměli peníze. A i kdybychom obstáli, nestálo by to za moc, alespoň ve srovnání s tím, jak dnes žijeme. Peníze jsou prostě mimořádně důležité a musíme je mít. A proto si je zpravidla někde nějak vyděláváme.

A co to znamená? To znamená mimo jiné i skutečnost, že se musíme někdy v životě ucházet o zaměstnání. A právě při takovém shánění práce je třeba si zjistit, kolik nám potenciální zaměstnavatel zaplatí, když pro něj pracovat budeme. Je to logické – jde přece o naši existenci, a tak záležitosti týkající se příjmů nemohou zůstat stranou.

symbol dolaru

A tak se dohodne nějaká mzda, jež uspokojuje jak zaměstnavatele, tak i zaměstnance. A tím by to mělo být odbyté.

Jenže ono to nejednou ani pak ještě nemusí být právě ideální. Protože přijde termín výplaty, a co může zaměstnance zaskočit? Pokud nemá o dané problematice povědomí, může ho překvapit, že dostane nižší částku, než jaká je uvedena v jeho pracovní smlouvě. A to pochopitelně nepotěší. Zejména pokud jsou skutečně vyplacené peníze natolik nízké, že s nimi zaměstnanec normálně nevyjde.

Washington na dolaru

Že to není fér, aby byl člověk takto brán na hůl? Vlastně to fér je. Protože nejde o žádnou zlotřilost zaměstnavatele, o žádnou zlodějnu. Za tím je něco jiného. A sice skutečnost, že dohodnutá mzda bývá uvedena v hrubém, ale vyplácena v čistém. Mezi čímž je rozdíl o daň z příjmu a sociální a zdravotní pojištění, které se tu musí strhávat.

A nechce-li tak být někdo z nás zklamaný, že nedostal dost, měl by si takovou mzdu přepočítat. Čím dřív, tím líp. A pomůže-li někomu takovému něco, pak je to internetová kalkulačka. To, jaká bude něčí čistá mzda 2021 https://www.kalkulackacistemzdy.cz/ spočítá jednoduše a rychle. A pochopitelně bezplatně. A nikoho už pak nemusí překvapit to, že dostane míň než slíbenou hrubou mzdu.