Proč se nepouštět do ničeho bezhlavě

Existuje hned několik důvodů, proč byste se neměli do ničeho pouštět zcela bezhlavě. Samozřejmě, existují i takové situace, kdy je třeba vypnout tu naši malou kontrolku, kterou máme v hlavě, a prostě se do díla pustit bez toho, že bychom uvažovali nad tím, jestli je to správné nebo ne. Někdy je ale nutné, abychom si pečlivě prokalkulovali a vypočítali všechny naše kroky, každou možnou i nemožnou situaci a pořádně se na ni či na ně připravili. Může se jednat o zdánlivé maličkosti, ne-li malichernosti, které se nám nyní zdají tak nepravděpodobné nebo naopak pravděpodobné, ale nedůležité, které nám ale poté v konečném důsledku mohou pořádně zavařit.přeložené bankovky na černo-bílém podkladu

Přesně proto je nutné, abychom se soustředili vždy na všechny aspekty dané věci, abychom k tomu přistupovali holisticky. Vždyť tak to je ostatně i v právní úpravě. Můžete pracovat vždy jen s jedním zákonem, ale stejně narazíme na ustanovení, která se týkají naprosto jiných právních úprav, zákonů, vyhlášek nebo i nařízení a stejně budeme muset vše brát holisticky. A stejně jako život, nemůžeme nic brát jen z jednoho úhlu pohledu – na každou věc se vždycky najde více názorů.

Přesně proto je nesmírně nutné, abychom dodržovali základní pravidla při sjednávání jakékoliv smlouvy, natož pak takové smlouvy, která nás zaváže ke splácení na desítky let dopředu, v tom nejhorším možném případě.
bankovky založené v peněžence u kalhot

  1. Čtu pozorně všechny smlouvy = nic nenechávám náhodě, pročtu si nejen lhůty, do kdy mám splácet, ale také doby plnění, jakého plnění a co všechno je ve splátce obsaženo.
  2. Vypočítám si sám, co mě to bude stát a sám si porovnám jednotlivé nabídky společností od té nejlepší až po tu nejhorší, poslední možnost – například skrze šikovnou věc jako je americká hypotéka kalkulačka Fahd.
  3. Vždycky se pojistím pro případ nemožnosti splácet = ať už pomůže partner, rodiče nebo třeba dobrý kamarád, vždycky musím mít jistotu, že stihnu zaplatit včas.