Praha ubytovny – to je především poklidný pobyt na okraji města

Praha je lákavým cílem především pro obyvatele západní Evropy, ale stále častěji sem míří i lidé z Česka. Zjišťují, že jim má naše hlavní město co nabídnout. Není to totiž jen betonová džungle, ale překrásný historický klenot na řece Vltavě, s mnoha přírodními památkami, posazenými ve velmi členitém a rozmanitém terénu.

Praha z Petřína

Pohodlný a hlavně klidný nocleh, stranou od rušného centra zaplněného turisty, kde ruch neutuchá ani v noci, si můžete zarezervovat v Praha ubytovnách. Jsou to rekonstruované byty v panelovém sídlišti Černý Most, s výhodným spojením do centra metrem a s možností nákupů v rozsáhlém nákupním centru.

Praha – město zelených zón

Jen některá města v Česku se mohou pochlubit rozsáhlou plochou městských parků a další zeleně, která dodává energii jejím obyvatelům, a je jen zlomek větších městských celků, jež jsou obklopené lesy nebo lesoparky. Kupříkladu takový Jičín, Chrudim, Hradec Králové, Opava, Nový Jičín – tam je to do lesa pěkně daleko. A naopak, Karlovy Vary nebo Kladno – tam na některých sídlištích stačí udělat jen pár kroků, a jste mezi borovicemi či smrky.

V tomto ohledu je na tom velice dobře i hlavní město Praha. Lesoparků je tu hned několik – Přírodní park Údolí Kunratického potoka, Prokopské údolí, Chuchelský háj, Radotínské skály, park Košíře-Motol, Obora Hvězda a mnoho dalších. Mezi nimi však kraluje Přírodní park Šárka – Lysolaje.

Divoká Šárka

Největší přírodní park v okolí českých měst

V roce 1990 byl na severozápadním okraji Prahy vyhlášen přírodním parkem celek, který v sobě zahrnuje několik přírodních památek a rezervací. Zaujímá rozlohu více než deseti čtverečních kilometrů a tím se řadí k největším svého druhu v okolí českých měst.

Co je však na této lokalitě nejpůsobivější, je její členitost. Tamní terén vám bude připadat jako v horách, údolí Šáreckého potoka je obehnáno skalisky, krajina je pokryta smíšeným lesním porostem, a jestliže máte zájem nabrat energii, skutečně si odpočinout a užít si přírodních krás kolem sebe, neměli byste Divokou Šárku vynechat.