Ostropestřec mariánský: účinný pomocník proti jaterním nemocem

Jedná se o bylinku, která se v posledních letech stala hojně vyhledávanou zvláště pro její léčivé účinky. Je to letnička, která hojně plodí až ve druhém roce po vysetí. Její pěstování je ale velice náročné a jen těžko se budete těšit na její úrodu. Ani u cesty si tento duh bodláku nenatrháte, jelikož se v našich zeměpisných polohách vůbec nevyskytuje. Semínka bodláku

Jeho domovinou je Středomoří, velmi hojně se vyskytuje i v Asii a na Kanárských ostrovech. Na první pohled je téměř k nerozeznání od běžného bodláku, který považujeme za plevel a můžeme ho s ním velmi snadno zaměnit.

I když je u nás využívám poměrně krátkou dobu, jeho účinky na lidské zdraví jsou známi od nepaměti. Je velmi známí pod svým druhým názvem Kristova koruna. Ještě ve staré antice se tento bodlák používal k léčení hadího uštknutí a posléze se zjistili jeho účinky i na jaterní onemocnění, krevní tlak nebo deprese.

Ostropestřec drcený má mnoho účinků na lidské zdraví, je tedy velmi často doporučován lidovými léčiteli, ale i samotnými lékaři. Tato rostlinka totiž dokáže v mnoha případech zmírnit průběh nemoci http://www.vyzivavnemoci.cz/ nebo jí dokonce předcházet. V případě nemoci je vhodné její konzumaci předem probrat se svým lékařem, zda se hodí i v kombinaci s předepsanými medikamenty.Kvetoucí bodlák

Tato bylina se hojně využívá hlavně kvůli svým účinkům na jaterní nemoci. Zánět jater nebo žlučové kameny, od těchto pomocí pomůže právě odvar z tohoto vzácného bodláku. Játra jsou v našem těle velmi silně zatěžována, jelikož musí naše tělo ochránit před škodlivými nebo toxickými látkami. Ať už se jedná o alkohol či barviva a konzervanty, jsou to právě játra, která se starají, aby nám v těle tyto látky nezpůsobily neplechu. Ostropestřec dokáže v krátkém časovém horizontu obnovit jaterní tkáň nebo pomoci od nepříjemných infekcí. Pokud vás tedy trápí problémy spojené právě s játry, rozhodně sáhněte po této bylince.