Ne-virtuální zábava

Intelektuální hry jsou obvykle širokou veřejností brány jako nezábavné. Ne vždy je to však pravda. Existují i výjimky potvrzující pravidlo. Třeba úniková hra.

Ne-virtuální zábava

Vzhledem k tomu, že dnes má prakticky každý mobilní telefon a skoro každý stolní počítač, případně laptop nebo herní konzoli, je strašně složité nalákat hlavně mladé lidi na jiný druh zábavy, než je ten virtuální. V současnosti se můžete za poměrně malé peníze vnořit do fantaskních světů vytvořených realistickou grafikou kdykoliv se vám zachce. Často dokonce takové hry jsou k dispozici i zdarma a dají se hrát i s jinými hráči, takže se od nich odtrhnout je daleko složitější. Přesto byste to měli udělat, a to alespoň jednou za čas.

Rubikova kostka

Přeci jen, zábava existuje i v jiném nežli virtuálním světě. Není nikde řečeno, že počítačové hry jsou vyloženě špatné. Mnohé z nich jsou naopak mistrovskými kousky, ale občas to chce změnu a váš organismus vás za to pochválí. Jednou z takových her by mohla být i escape games Pardubice, která se zaměřuje hlavně na intelekt.

Opravdu se nejedná o žádnou třeskutou zábavu, při které byste se příliš nadřeli. Tedy fyzicky nadřeli. To však neznamená, že z vás nebude kapat pot. Budete totiž luštit roztodivné záhady a hlavolamy, z nichž mnohé jsou dosti složité. Pouze při maximálním soustředění dokážete uspět. A co je výhra? Dostat se ze zamčeného pokoje. Nezní to jako něco extra, ale opravdu se jedná o velice kvalitní zábavu, která je oblíbená na celém světě. Nejedná se však vždy o stejnou hru. Jen principy jsou totožné, zbytek je jiný. A to včetně pozadí a hádanek.

Skládačka

Hra jako taková není určena pro sólisty. Vždy by ji měli hrát alespoň dva hráči. To je na jednu stranu povzbudivé, jelikož ve dvou se to lépe táhne a vy máte tak vyšší šanci, že uspějete z pokoje se v časovém limitu dostanete. Vzhledem k tomu, že se zde ale musí přemýšlet, měli byste si vybírat lidi, kteří jsou intelektuálně alespoň trochu nadaní. Není nikde řečeno, že v tomto zápolení dokáží vyhrát pouze jedinci s registrací v menze, ale alespoň lehce nad průměrem, co se týče inteligence by vaši parťáci být měli.