Krása Slunečného pobřeží

Burgaské letiště

Burgaské letiště se nachází pouhých 9 km severně od města Burgasu. Jde o malou vesnici Safarovo. Budova letiště je spíše obyčejná a hlavně praktická. Kolem menší budovy jsou parky a parkoviště. V samotné budově letiště je směnárna, ale výhodnější je vybrat si peníze z bankomatu. Hned za vesnicí Safarovo se nachází písečná i kamínková pláž. Vesnice se díky turistickému ruchu rozvíjí a lze zde sehnat i ubytování.

Z Prahy létají do Burgasu hlavně charterové linky. O letenky je velký zájem, a proto si musíte sehnat s velkým předstihem. Nejsnadněji se letenky burgas https://levneletenky.cz/letenky-do-burgasu seženou on-line.

Z letiště se dá do Burgasu dostat autobusem, který jezdí v pravidelných intervalech. Autobus dopravuje přijíždějící turisty na autobusové nádraží, kde jsou navazující spoje do přímořských letovisek.

moře

Burgas

Burgas je čtvrtým největším městem v zemi. Žije v něm trvale přes 200 tisíc obyvatel a přes letní sezónu se počet obyvatel výrazně zvýší. Město je významným ekonomickým a kulturním centrem a jde o velice rušné místo. Ve městě je nepřehlédnutelná pěší zóna se spoustou obchodů, kaváren barů a restaurací. Rušné město je od pobřeží oddělené parkem. V parku je známé letní divadlo. Obyvatelé mají z turistiky zajímavé zisky, ale není to jen jediným zdrojem příjmů. Je zde i přístav a rozvinutá lodní doprava a rybolov. Burgas se doporučuje lidem, které zajímá i kultura a ocení i místní muzea.

moře1

Nedaleké Slunečné pobřeží

Místo se nachází asi 35 km od Burgasu. Místo nabízí 8 km dlouhou pláž se zlatavým pískem a pozvolným vstupem do moře. To ocení hlavně rodiče s dětmi. Černé moře je ovšem vhodné pro všechny milovníky slané vody. Místní pobřeží se může pyšnit modrou vlajkou, která je oceněním čistoty pláže i moře. Najdete zde i nádhernou širokou promenádu. Na ní je velké množství restaurací, které poskytují zázemí pro návštěvníky pláže. Na pobřeží je samozřejmě i aquapark, sportovní hřiště, půjčovny vybavení pro sportovní aktivity i kasino.