Je vhodné hledat „best YouTube downloader“?


Webovou stránku YouTube asi není třeba nějak zvlášť představovat. Je to velmi oblíbená platforma, na které najdeme videa na prakticky jakékoliv téma. Může se jednat o různé návody, recepty, ale i písničky, či filmy nebo seriály. A to vše zdarma.

Problémem samozřejmě může být, že někdy autor své video smaže. Buď se mu už nelíbí, nebo mu bylo smazáno společností YouTube, obvykle na základě porušování autorských práv. Avšak ať už je důvod jakýkoliv, znamená to jedno – dané video už si nepustíme.

youtube3

Není tedy divu, že se mnoho lidí něčemu takovému snaží předejít. Nejjednodušším řešením je pak si svá oblíbená videa stáhnout. Ale jak? Obvykle zadáme do vyhledávače něco jako „best YouTube downloader“, ale není jisté, zda nám to ukáže skutečně ten nejlepší program. Protože zde máme více možností.

Jednou z nich je použití některého ze stahovacích programů. Ty jsou obvykle k dispozici volně, jen málokdy je za jejich používání nutné platit. Výhodou je, že mají více možností optimalizace staženého videa, jako jeho velikost či formát. Také umožňují stahovat z více platforem, nejen z YouTube.

Nevýhodou pak je, že si daný program musíte stáhnout. To samozřejmě znamená, že bude zabírat další místo v počítači. Navíc je zde nebezpečí, zvláště u volně šiřitelných programů, že si spolu s ním stáhnete i nějaký virus. A to rozhodně není dobré.

youtube1

Jinou možností je využití některé ze stahovacích webových stránek. Na nich běží skript, který nám stahování umožní. Jistě, možnosti jsou zde poněkud omezené oproti klasickým stahovaným programům, avšak pokud nechceme s videem dále pracovat a chceme si jej jen prohlížet, pak rozhodně postačí.

Výhodou pak je také fakt, že je zde podstatně menší nebezpečí, že si zavirujete počítač. Bohužel tyto webové stránky rychle zastarávají a jsou jen málokdy aktualizovány. Na to je třeba si dávat pozor.

Přesto je stažení oblíbených videí něco, co je všeobecně doporučováno. Přeci jen, nikdy nevíte, kdy z nějakého důvodu zmizí.