Instalatérské práce – to je velmi široký pojem

Každý z vás si jistě dovede představit, jak obsáhlá je profese automechanika. Kolik existuje typů a výrobců vozidel a kolik různých technologií a součástek je zde zastoupeno. Podobný příměr lze použít i pro instalatérské práce http://servisvirivychvan.cz/sluzby/instalaterske-prace/.

Voda, topení a plyn – s rozvojem technických vymožeností vzrůstá i počet různých zařízení, která slouží pro ohřev vody jak užitkové v topných systémech, tak i té pitné pro přípravu pokrmů nebo k hygienickým účelům. Roste jak počet výrobců i samotných systémů, tak i jejich složitost, v podstatě je to srovnatelné s automobilovým či leteckým průmyslem. Na profesi instalatéra byste tedy dnes měli pohlížet spíše jako na odborníka se znalostmi poměrně složitých mechanismů, nikoli pouze na člověka, který drží v ruce hasák a utahuje ventil v potrubí.

rozvody vody a topení

Nové rozvody a spotřebiče – instalatéři se zaměřují na několik oborových činností a jednou z nich je montáž nových zařízení a rozvodů. Jsou to všechny situace u novostaveb rodinných domů, rekreačních chat, společenských a kulturních zařízení, sportovišť a výrobních provozů. Výhodou je, že se práce mohou provádět na základě předběžného projektu a přizpůsobit tak navzájem některé okolnosti výstavby.

instalatér při práci

Rekonstrukce a opravy – žádné technické zařízení nevydrží věčně fungovat bez závad a instalatéři denně vyjíždí k různým opravám či rekonstrukcím stávajících systémů. Může jít o drobné opravy, ale i náročné zásahy v rámci výměny bytového jádra, např. vybourání umakartové koupelny. Některé instalatérské firmy mohou zajistit komplexní práce v tomto směru, tedy včetně zednických a obkladačských prací.

Havarijní servis – něco jiného je plánovaná rekonstrukce a zcela odlišný charakter má havárie, která si usmyslí „zvednout vás z křesla“ třeba o Štědrý den. Nemusíte ovšem věšet hlavu, neboť právě s těmito situacemi instalatéři počítají a zajišťují 24 hodinový servis, po celý rok včetně svátků.